Policjanci z wizytą w szkole - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci z wizytą w szkole

Data publikacji 24.01.2020

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu odwiedzili Szkołę Podstawową nr 9 w Toruniu. Podczas spotkań funkcjonariusze promowali wśród uczniów bezpieczne zachowania w czasie zimowego wypoczynku.

Zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja do odwiedzenia szkół podstawowych i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku” spotykają się z uczniami i tłumaczą im z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w wolnym czasie. W tym tygodniu mundurowi odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 9 przy ul. Rzepakowej w Toruniu. Policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także jak zachowywać się w kontaktach z obcymi osobami. Ponadto wśród poruszonych kwestii znalazły się także te związane z bezpieczeństwem na drodze m.in. noszeniem odblasków . 

W każdym ze spotkań uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów wraz z pedagogami. Na koniec spotkań mundurowi rozdali uczniom ulotki oraz ulotki „Dekalog Narciarza” zachęcając dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym.

  • policjant w klasie lekcyjnej