„Trzeźwa autostrada” - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

„Trzeźwa autostrada”

Data publikacji 11.02.2020

Wczoraj rano policjanci z toruńskiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Mundurowi podczas kontroli wykorzystywali nowoczesne urządzenia, które pozwalają na zweryfikowanie stanu trzeźwości wielu kierujących w krótkim czasie. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 330 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Wczoraj (10.02) policjanci z toruńskiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. W godzinach od 6:30 do 9:30 mundurowi kontrolowali przed bramkami autostradowymi trzeźwości kierowców. Wszystko po to, aby eliminować z ruchu tych wszystkich, którzy wsiedli za „kółko” po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. 

W działaniach policjanci w szczególności zwracali uwagę na kierowców ciężarówek i pojazdów dostawczych. 
Mundurowi podczas kontroli wykorzystywali nowoczesne urządzenia, które pozwalają na zweryfikowanie stanu trzeźwości wielu kierujących w krótkim czasie.
Policjanci przebadali ponad 330  kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • bramki autostradowe, kontrola trzeźwości
  • bramki autostradowe, kontrola trzeźwości
  • bramki autostradowe, kontrola trzeźwości