Wypadek na przejściu dla pieszych - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Wypadek na przejściu dla pieszych

Data publikacji 12.02.2020

Do 3 lat więzienia może grozić 63- latkowi, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do wypadku na skrzyżowaniu ul. Moniuszki a Kraszewskiego. Kierowca citroena nie ustąpił pierwszeństwa 93- latkowi przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych przy włączonym zielonym świetle.

Wczoraj tj.  dn. 11.02.2020r. około godz. 06.30 w Toruniu na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego a Moniuszki doszło do wypadku z udziałem pieszego. Kierowca  pojazdu citroen picasso skręcając w prawo z ul. Moniuszki w kierunku ul. Kraszewskiego,  nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu  przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych, któremu sygnalizator nadawał sygnał zielony. W wyniku zdarzenia  93- letni  pieszy doznał obrażeń i  trafił prosto do szpitala.

Jak w każdym takim przypadku policjanci zbadali trzeźwość 63- letniego kierowcy osobówki. Niestety okazało się, że prowadził pojazd  w stanie nietrzeźwości. Probierz wykazał u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku został zatrzymany przez patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu za co grozi mu do 3 lat więzienia.