Areszt dla 60- latki z Torunia - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Areszt dla 60- latki z Torunia

Data publikacji 13.02.2020

Śledczy zarzucili kobiecie, że posiadała znaczną ilość narkotyków, dowiedli, że udzielała środków odurzających innym osobom w tym osobie małoletniej oraz udowodnili jej udział w obrocie środkami odurzającymi. W swoim mieszkaniu miała ponad 150 gram narkotyków z czego większa część z nich była poporcjowana w woreczkach . Toruński sąd aresztował wczoraj kobietę na najbliższe 3 miesiące. Grozi jej od 3 do 12 lat pozbawienia więzienia.

Wczoraj tj. 12.02.2020 Policjanci z Komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu 60- letnią kobietę, która usłyszała sześć zarzutów.  Śledczy zarzucili kobiecie,  że posiadała  znaczną  ilość  narkotyków, dowiedli, że udzielała  środków odurzających innym osobom w tym osobie małoletniej oraz  udowodnili jej udział w obrocie środkami odurzającymi. Policjanci wnioskowali do Prokuratora o jej tymczasowe aresztowanie.

W dniu 10.02.2020 o godz. 12:30 policjanci kryminalni z Komisariatu Policji na toruńskim Rubinkowie przeszukali jedno z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu należące do 60 - letniej kobiety. Do tych czynności zmusiły policjantów podejrzenia, że kobieta może posiadać w mieszkaniu przedmioty prawem zabronione. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli kilkadziesiąt tabletek, biały proszek o wadze ponad 93 gramy , zielony susz  w ilości 37 gramów oraz ponad oraz blisko 16 gramów skrystalizowanej substancji. Wstępne testy na środki narkotyczne wykazały , że tabletki posiadają cechy charakterystyczne dla ekstazy, biały proszek to amfetamina, zielony susz to marihuana, a kryształki wykazały cechy charakterystyczne dla mefedronu. Część z nich była już podzielona w osobnych woreczkach. Policjanci zabezpieczyli do  tej sprawy również kilkaset złotych odnalezionych  podczas przeszukania.  
Wczoraj kobieta została doprowadzono do toruńskiego sądu. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi w areszcie. Może jej teraz grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. 

  • woreczki z narkotykami
  • woreczki z narkotykami
  • woreczki z narkotykami