Policjanci odnaleźli je w lodówce - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci odnaleźli je w lodówce

Data publikacji 20.03.2020

Policjanci odnaleźli je w lodówce. Mowa o blisko dwóch kilogramach środków psychotropowych, które pewna para miała w wynajętym mieszkaniu w Toruniu. Teraz 49- letniej kobiecie i 52- letniemu mężczyźnie może grozić do 12 lat więzienia.

 
W minioną środę tj. 18.03.2020 przed południem  kryminalni z Komisariatu  Policji Toruń Rubinkowo zdecydowali się wejść na przeszukanie do jednego z wynajmowanych mieszkań na toruńskim Osiedlu Chełmińskie  Przedmieście.
Do tej czynności delegowały policjantów podejrzenia, że mieszkające tam osoby mogą posiadać w mieszkaniu przedmioty zabronione prawem. Jak się okazało  nie było mowy  o  pomyłce.  W trakcie bardzo dokładnego przeszukania  policjanci odnaleźli  ukryty w lodówce biały proszek, który ważył blisko dwa kilogramy  (ponad 1968 gramów). Wstępne testy wykazały w białym proszku obecność amfetaminy.
Do tej sprawy została zatrzymana 49- latka i 52- letni mężczyzna. Oboje byli już  notowani przez organy ścigania za przestępstwa podobne. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale to nie wszystko. Policjanci dowiedli również, że wprowadzali je do obrotu z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu.
Wczoraj (19.03) z ust śledczych usłyszeli pierwsze zarzuty. Dzisiaj policjanci planują doprowadzić ich do sądu.    Grozi im  na tą chwilę  do 12 lat więzienia , ale policjanci nie poprzestają na tym. Zbierają dowody na to, że oboje sprzedawali narkotyki większej liczbie osób. Niewykluczone więc, że  ta para wkrótce  usłyszy więcej zarzutów.
 Najważniejsze jest jednak  to, że  policjanci  kolejny raz zapobiegli temu, iź blisko dwa kilogramy  narkotyków  nie trafi do osób uzależnionych.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • Wiaderko z białym proszkiem.
  • sprawca prowadzony przez policjantów
  • Policjanci prowadzą sprawcę zatrzymanego do posiadania znacznej ilości narkotyków
Ładowanie odtwarzacza...