Aresztowani za posiadanie narkotyków - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Aresztowani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.03.2020

Policjanci z Rubinkowa doprowadzili 49- letnią kobietę i 52- letniego mężczyznę do prokuratury i sądu . Wcześniej odnaleźli w ich lodówce blisko dwa kilogramy środków psychotropowych. Parze nadal grozi do 12 lat więzienia.

W miniony piątek (20.03) policjanci  z Komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do toruńskiego sądu 49- letnią kobietę i 52- letniego mężczyznę. Wcześniej oboje trafili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum –Zachód. To Prokurator po zapoznaniu się z całością zebranego przez policjantów materiału zdecydował się złożył  do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Przypomnijmy : W środę minionego tygodnia tj. (18.03.2020) przed południem  kryminalni z Komisariatu  Policji Toruń Rubinkowo zdecydowali się wejść na przeszukanie do jednego z wynajmowanych mieszkań na toruńskim Osiedlu Chełmińskie  Przedmieście.

Do tej czynności delegowały policjantów podejrzenia, że mieszkające tam osoby mogą posiadać w mieszkaniu przedmioty zabronione prawem. Jak się okazało  nie było mowy  o  pomyłce.  W trakcie bardzo dokładnego przeszukania  policjanci odnaleźli  ukryty w lodówce biały proszek, który ważył blisko dwa kilogramy  (ponad 1968 gramów). Wstępne testy wykazały w białym proszku obecność amfetaminy.

Do tej sprawy została zatrzymana 49- latka i 52- letni mężczyzna. Oboje byli już  notowani przez organy ścigania za przestępstwa podobne. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale to nie wszystko. Policjanci dowiedli również, że wprowadzali je do obrotu z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Policjanci nie poprzestają na tym.  Nadal zbierają dowody na to, że oboje sprzedawali narkotyki większej liczbie osób. Niewykluczone więc, że  ta para wkrótce  usłyszy kolejne zarzuty.

W piątek (20.03.)  zostali doprowadzeni przez policjantów  do sądu, który zdecydował ,iż oboje najbliższe 3 miesiące spędzą w więziennej celi. Nadal   grozi im  do 12 lat więzienia

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • policjanci prowadzą podejrzanego