Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku

Data publikacji 23.03.2020

Próbował włamać się do piwnicy i miał przy sobie narkotyki. Jak się okazało obu czynów dokonał w warunkach recydywy. Teraz Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia. Mowa o 35-latku z Torunia, którego policjanci z Komisariatu na Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku.

W  miniony czwartek tj. dn. 19.03.2020r. około  godz. 4:00, toruńscy  policjanci otrzymali sygnał, że coś się dzieje w piwnicy jednego z bloków przy ul. Jana Kasprowicza w Toruniu.

Dyżurny natychmiast skierował  w to miejsce patrol prewencji. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który  włamywała się do jednej z piwnic. Dodatkowo  podczas przeszukania tego mężczyzny miał przy sobie  ponad trzy gramy zielonego suszu, gdzie policyjne testy potwierdziły w nim obecność marihuany. Do tego posiadał również 11 gramów białego proszku, który wykazał cechy charakterystyczne dla amfetaminy.

Po dodatkowym sprawdzeniu przeszłości 35-latka okazało się, że zarówno próby włamania jaki łamania ustawy o przeciwdziałania narkomani dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.

Kolejnego dnia policjanci ze Śródmieścia doprowadzili tego człowieka do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator zdecydował, że mężczyznę do czasu zakończenia sprawy będzie obowiązywał   zakaz  opuszczania kraju oraz musi zapłacić  poręczenie majątkowe.

Grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • Policjanci prowadzą podejrzanego do komisariatu i pokoju przesłuchań.
  • Policjanci prowadzą podejrzanego do komisariatu i pokoju przesłuchań.
  • Policjanci prowadzą podejrzanego do komisariatu i pokoju przesłuchań.
Ładowanie odtwarzacza...