Areszt za napad na sklep jubilerski - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Areszt za napad na sklep jubilerski

Data publikacji 14.05.2020

Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu 22-latka podejrzanego o napad na sklep jubilerski. Sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące. To recydywista, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Wczoraj (13.05) kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu 22-latka podejrzanego o napad na sklep jubilerski. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 7 maja około południa na toruńskiej starówce. Zamaskowany mężczyzna po wejściu do sklepu wyciągnął przedmiot przypominający broń a następnie stłukł jedną z gablot i ukradł z niej biżuterię, po czym uciekł. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu kryminalnych z toruńskiej komendy już kilka godzin po napadzie znane były im personalia sprawcy. Jego zatrzymanie było już tylko  kwestią czasu. Mężczyzna wpadł 12 maja w jednym z hoteli w Rzeszowie. Stamtąd trafił do Torunia, gdzie jeszcze usłyszał zarzuty za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Kryminalni będą również ustalać, czy mężczyzna nie ma na koncie innych tego typu przestępstw. 22-latek jest recydywistą. Był już wcześniej karany między innymi za rozboje.
 
Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował go na najbliższe 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski