Odnalazł portfel i oddał policjantom - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Odnalazł portfel i oddał policjantom

Data publikacji 14.05.2020

Mieszkaniec Torunia odnalazł portfel ze sporą ilością gotówki. 68-latek wykazał się dużą uczciwością. Znaleziony portfel wraz z całą jego zawartością zaniósł do komisariatu. Kilka godzin później do tej samej jednostki zgłosił się właściciel portfela i odebrał go.

We wtorek (12.05) do komisariatu na toruńskim śródmieściu przyszedł 68-latek. Mężczyzna przyniósł portfel, który przed chwilą znalazł u zbiegu ulic Kościuszki i Grudziądzkiej. W portfelu było blisko 3 tys. złotych w gotówce. Nie było w nim żadnych dokumentów, jedynie rodzinne zdjęcia. Kilka godzin później do tego samego komisariatu zgłosił się 27-latek, który poinformował policjantów, że zgubił portfel ze sporą ilością gotówki, która pochodziła ze sprzedaży auta. 27-latek dokładnie opisał co jeszcze znajdowało się w portfelu. Okazało się, że to właśnie jego portfel przyniósł do komisariatu 68-latek.
Mężczyzna nie krył szczęścia z odzyskania „zguby”, ale i podziwu dla uczciwego znalazcy.
68-latek, który odnalazł portfel i przekazał go funkcjonariuszom niewątpliwie zasługuje na dużą aprobatę i wzór do naśladowania. Dzięki tej właściwej postawie obywatelskiej odnalezione rzeczy trafiły do prawowitego właściciela.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski