„Kaskadowy pomiar prędkości” - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 15.05.2020

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Wczoraj policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Wczoraj (14.05) toruńscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
 
Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.
Efektem działań było skontrolowanie blisko 200 kierowców i pojazdów. W 78 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.
 
Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • kontrola policyjna
  • kontrola policyjna
  • kontrola policyjna
  • kontrola policyjna
  • kontrola policyjna
  • kontrola policyjna