16 -latek ze znaczną ilością narkotyków - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

16 -latek ze znaczną ilością narkotyków

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci z OPP Bydgoszcz Kompania Toruń, wylegitymowali grupę nastolatków. Podczas kontroli okazało się, że 16 latek posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Teraz jego sprawa oraz o cztery lata starszego brata trafi do Sądu.

 
W miniony piątek tj. 15.05.2020 r., około godziny 21:00,  policjanci  Oddziałów Prewencji Policji w  Bydgoszczy Kompania Toruń  pełnili służbę  na toruńskim osiedlu Rubinkowo. Patrolując ul. Konstytucji 3 Maja  na terenie kompleksu leśnego zauważyli grupkę młodzieńców, u której zaobserwowali wyraźne poruszenie na widok policyjnego patrolu. Funkcjonariusze podeszli, aby sprawdzić co jest powodem zaniepokojenia nastolatków. Sytuacja wyjaśniła się bardzo szybko. Dwóch nastolatków miało przy sobie narkotyki.
Okazało się, że 18 -letni mieszkaniec Torunia miał przy sobie ponad 4 gramy zielonego suszu. Jego o cztery lata młodszy  brat  posiadał w plecaku plastykową puszkę a w niej woreczek strunowy z blisko 60 gramami tej substancji. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana. Nastolatek  noc spędził w Policyjnej Izby Dziecka. Jego starszy brat trafił do policyjnego aresztu.
Obaj zostali  już przez policjantów śledczych z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo rozliczeni do tej sprawy. Młodszy za posiadania znacznej ilości środków narkotycznych. Jego dorosły brat odpowie za posiadanie środków odurzających.
 Sprawa 16- latka  trafi do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich, który podejmie decyzję w jego sprawie. Starszemu za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat więzienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • zabezpieczone narkotyki
  • policjant spisuje dokument z zatrzymania narkotyków
  • woreczek strunowy z zabezpieczona marihuaną