Skonfiskowane środki - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Skonfiskowane środki

Data publikacji 05.06.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń Śródmieście podczas przeszukania jednego z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu odnaleźli i zabezpieczyli prawie 111 gram narkotyków. Substancja okazała się być amfetaminą. Oprócz innych dowodów policjanci zabezpieczyli również wagi elektroniczne. Teraz 44 - latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (02.06.) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń Śródmieście doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód  podejrzanego do sprawy narkotykowej.

Dzień wcześniej czyli w czwartek (01.06.2017) około 11:30 policjanci mając już podejrzenia, że ten człowiek może łamać ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii weszli do zajmowanego przez niego mieszkania i pomieszczeń piwnicy  na Bydgoskim Przedmieściu. Tam podczas przeszukania  odnaleźli prawie 111 gram białego proszku. Do tego dwie wagi gramowe oraz  na poczet przyszłych kar i grzywien pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Wstępne testy wykazały, że badana substancja to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia z ust śledczych 44- latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Stróże prawa doprowadzili go również przez oblicze prokuratora. Ten zdecydował, że mężczyźnie nie wolno opuszczać kraju, zapłaci poręczenie majątkowe oraz dwa razy w tygodniu będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska