Udowodnili mu wiele przestępstw - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Udowodnili mu wiele przestępstw

Data publikacji 14.06.2017

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zarzucili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielanie i sprzedaż. 26- latek z tamtego osiedla z ust śledczych usłyszał łącznie dwadzieścia zarzutów. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

   

    W minioną sobotę  (10.06.2017 r.) w nocy a dokładnie tuż po godzinie 1:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń Rubinowo zostali wezwani na interwencję ze względu na zakłócanie ciszy nocnej. Jak się okazało pewien młodzieniec przed jednym z lokali  na ul. Suleckiego postanowił posłuchać głośno muzyki. Niestety pora na tego typu zachowanie była jak najbardziej niestosowna. Funkcjonariusze  podczas czynności służbowych odnaleźli przy mężczyźnie  przedmioty, których posiadanie jest  prawem zabronione. Jak się okazało  ten człowiek posiadał przy sobie ponad 4 gramy białej substancji. Wstępne policyjne testy wykazały, że to amfetamina. To dało  kryminalnym podstawę  do przeszukania mieszkania tego mężczyzny. Podczas sprawdzenia zajmowanego przez niego mieszkania na Rubikowie stróże prawa odnaleźli kolejne narkotyki. Było to ponad 71 gramów substancji, która wykazał właściwości charakterystyczne dla marihuany oraz ponad 5,5 grama białego proszku, który okazał się być amfetaminą. 
To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze  udowodnili mu również  udzielanie i sprzedaż środków odurzających. Ten 26 latek  usłyszał  łącznie 20 zarzutów. W przeszłości nie był notowany przez organy ścigania. W niedzielę kryminalni doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Prokurator po zapoznaniu się z dowodami zebranymi przez śledczych zdecydował się oddać podejrzanego pod dozór policji. W ramach niego mężczyzna będzie musiał zgłaszać się trzy razy w tygodniu do komisariatu na Rubinkowie. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska