Policjanci w Zespole Szkół nr 10 - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci w Zespole Szkół nr 10

Data publikacji 16.06.2017

W trakcie trwania festynu uczniowie zespołu szkół mieli okazję zapoznać się z codzienną policyjną służbą w mundurze oraz zadaniami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa. W czasie pogadanki i licznych rozmów przedstawiono młodzieży jak należy zachowywać się podczas letniego wypoczynku w zależności od miejsca, gdzie spędzamy wolny czas.Dumnie prezentowali się też wraz ze swoją łodzią funkcjonariusze Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu.

 W ostatni poniedziałek tj.  12 czerwca tego roku pomiędzy godziną  08:30 a 14:00 na terenie Zespołu Szkół nr 10 przy Placu Św. Katarzyny w Toruniu.   Odbył się festyn, w którym wzięło udział około 400 osób. W przedsięwzięciu tym jako zaproszeni goście wzięli udział dzielnicowi  z  Komisariatu Policji Toruń Śródmieście oraz funkcjonariusz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej.  W trakcie trwania  festynu   uczniowie  zespołu szkół   mieli okazję zapoznać się z codzienną policyjną służbą  w mundurze oraz zadaniami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa. W czasie  pogadanki i licznych rozmów  przedstawiono młodzieży  jak należy zachowywać się podczas letniego wypoczynku w zależności od miejsca, gdzie spędzamy wolny czas.

     Takie spotkania to doskonała  okazja, aby  wsiąść do radiowozu, włączyć sygnał oraz przymierzyć policyjną czapkę,  zrobić pamiątkowe  zdjęcie i zabrać do domu profesjonalnie ujawnione odciski palców. Dumnie prezentowali się też wraz ze swoją łodzią funkcjonariusze Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska