O bezpieczeństwie i policyjnej służbie - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

O bezpieczeństwie i policyjnej służbie

Data publikacji 16.06.2017

Na służbowej strzelnicy policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozmawiali o bezpieczeństwie i codziennej służbie. Takie zajęcia tuż przed zakończeniem roku szkolnego to doskonała okazja, żeby porozmawiać i przekazać cenne wskazówki, jak bezpiecznie spędzać wakacje i jak uniknąć zagrożeń w tracie ich trwania.

W dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Toruniu czekali na nastolatków i ich nauczycieli w Komisariacie Policji Toruń  Podgórz przy ul. Poznańskiej. Tam bowiem  znajduje się kryta  strzelnica służbowa. Funkcjonariusze   zorganizowali  tam właśnie zajęcia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Torunia i powiatu toruńskiego.

Przez dwa dni ponad  180 uczniów i 26 pedagogów miało okazję zwiedzić strzelnicę, na której policjanci  doskonalą techniki strzeleckie. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem zapoznała się z jednostkami broni, które są wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie oraz bardzo chętnie ćwiczyła swoją celność na laserowym trenażerze. Nasi goście skorzystali również z możliwości wtajemniczenia się w technikę kryminalistyki i  później sami próbowali ujawniać i zabezpieczać ślady kryminalistyczne.Takie zajęcia tuż przed  zakończeniem roku szkolnego to doskonała okazja, żeby porozmawiać i przekazać cenne wskazówki, jak bezpiecznie spędzać wakacje i jak uniknąć zagrożeń w tracie ich trwania.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska