Wodniacy ugasili pożar - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Wodniacy ugasili pożar

Data publikacji 11.08.2017

Podczas zabezpieczenia spływu kajakowego Wisłą mundurowi pełniący służbę na wodzie zauważyli płomienie i zadymienie w pasie przybrzeżnym. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Dzięki szybkiej reakcji stłumili płomienie i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Toruńscy mundurowi, pełniący służbę na wodzie, po raz kolejny udowodnili, swoje poświęcenie i zaangażowanie. W miniony wtorek (8.08.17) trzech policjantów, wspólnie ze strażnikiem miejskim, w patrolu motorowodnym zabezpieczali spływ kajakowy. Około południa, na wysokości Kaszczorka, mundurowi zauważyli płomienie i zadymienie w pasie nadbrzeżnym. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w tym kierunku. Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że pali się ściernisko.

Mundurowi natychmiast powiadomili o tym dyżurnego i przystąpili do gaszenia ognia, który zagrażał rozprzestrzenieniem się na pobliskie łąki i pola. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pożar został szybko ugaszony. Z pewnością pomogło w tym doświadczenie jednego z policjantów, który na co dzień jest członkiem ochotniczej straży pożarnej w swojej rodzinnej miejscowości. Już po ugaszeniu ognia na miejsce przybyli strażacy, którzy zabezpieczyli pogorzelisko.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski