Walizka wypełniona po brzegi narkotykami - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Walizka wypełniona po brzegi narkotykami

Data publikacji 04.09.2017

Do 10 lat więzienia grozi 47 -latkowi u którego na terenie ogrodów działkowych policjanci odnaleźli blisko 5 kilogramów narkotyków. W ostatnią sobotę kryminalni doprowadzili go do toruńskiego sądu. Jego decyzją najbliższe trzy miesiące spędzi w celi aresztu.

 
           Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu kolejny już raz zabezpieczyli narkotyki, które nie trafią do potencjalnych odbiorców. Już od pewnego czasu pracowali nad  sprawą 47 -latka, którego podejrzewali o łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponieważ nie miał stałego adresu pobytu ustalenie, gdzie przebywa nie było prostą sprawą, ale nie przeszkodą nie do pokonania.
 W  miniony piątek 1.09.2017  około godziny 8:00 weszli do jednego z domków na terenie ogrodów działkowych przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki. Tam w trakcie przeszukania odnaleźli walizkę zapakowaną po brzegi narkotykami. Dodatkowo kolejne paczki z zielonym suszem policjanci odnaleźli w szafie  i ukryte pod łóżkiem. Policjanci kolejno zabezpieczyli 480,62 gramy białego proszku, 3200,95 g netto zielonego suszu marihuany, 1084 gramów białej pasty, 257,25 grama kolejnej substancji, oraz 12 tabletek ecstasy, wagę elektroniczną, pakowarkę próżniową oraz 600 szt. worków foliowych.  Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i   trafił do policyjnej celi. Wszystkie odnalezione w tym domku działkowym substancje został poddane wstępnym testom na substancje psychotropowe. Znamy już ich wyniki. 480,62 gramy  białego proszku wykazało właściwości charakterystyczne dla amfetaminy, 3200,95 g netto zielonego suszu  to marihuana, 1084 gramów białej pasty to amfetamina w takiej właśnie postaci, 257,25 grama kolejnej substancji to metaamfetamina a 12 tabletek  to  ecstasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tysięcy złotych.
Zatrzymany usłyszał zarzut  posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków psychotropowych. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.  W sobotę 2 września policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator po zaznajomieniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów przedłożył go do sądu wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie tego człowieka. Sąd Rejonowy w Toruniu zdecydował, że 47- latek kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska