Spotkanie w „Słoneczku" - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spotkanie w „Słoneczku"

Data publikacji 12.10.2017

        Policjanci z Komisariatu Rubinkowo i Przewodnicy Psów Służbowych odwiedzili wszystkich przedszkolaków w „Słoneczku” na kosynierów. Były rozmowy, przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa, policyjne sygnały i „ Magiczna Tuba”. Na koniec pokaz tresury psów służbowych i opowieści o zadaniach jakie spełniają policjanci ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.   

 

W dniu 10.10.2017r. funkcjonariusze ds. nieletnich oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji Toruń - Rubinkowo wspólnie z funkcjonariuszami  Ogniwem Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedzili dzieci  w Przedszkolu Prywatnym „Słoneczko” mieszczącego się w Toruniu przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 8.

W ramach spotkania funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia o charakterze profilaktycznym  na temat  szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa najmłodszych  w różnych przestrzeniach ich funkcjonowanie np. w  domu, na drodze oraz w spotkaniach z nieznajomymi osobami. Dzieciom kolejny już przypomniano najważniejsze numery alarmowe, zasady poruszania się na drodze i przejściu dla pieszych, oraz zachowania w przypadku spotkania z  obcymi.  Mundurowi używając  „Magicznej Tuby” prezentowali  treści związane z koniecznością noszenia elementów odblaskowych.  W przyswojenie tej właśnie  wiedzy pomógł również animowany film edukacyjny, który przypadł do gustu milusińskim.

         Takie spotkania to zawsze niecodzienna sposobność dla dzieci obejrzenia z bliska służbowego radiowozu. To także świetny czas  do zaprezentowania obowiązujących  zasad w przypadku przejazdu pojazdu uprzywilejowanego, zademonstrowano działanie policyjnych sygnałów.

         Spotkanie   z Przewodnikami Psów Policyjnych z KMP w Toruniu wraz ze swoimi dwoma podopiecznymi to dla przedszkolaków dodatkowa atrakcja. Przewodnicy  opowiedzieli o swoich zadaniach w służbie,  pracy policyjnego psa służbowego oraz  zademonstrowali podstawowe elementy tresury. Dla utrwalenia poruszanych podczas spotkania treści  dzieci otrzymały kolorowanki z zakresu bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyło 240 dzieci z wszystkich  grup przedszkolnych.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska