Spotkanie z pracownikami Komety - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spotkanie z pracownikami Komety

Data publikacji 01.12.2017

Pierwsza część spotkania poświęcona była zasadom postępowania w sytuacji ataku osoby uzbrojonej oraz zagrożenia terrorystycznego. Drugą część spotkania wypełnił pokaz. Funkcjonariusze zaprezentowali pracownikom podstawowe techniki samoobrony oraz zasady taktycznego zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem przez napastnika. Takie spotkania to doskonała okazja poszerzaniu swojej wiedzy i nabywania kolejnych umiejętności.

 
 
  Dzisiaj tj. 30 listopada 2017 r. podinsp. Stanisław Mikołajczak Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z funkcjonariuszami toruńskiej  komendy spotkał się z pracownikami Centrum Handlowego Kometa w Toruniu. 
Pierwsza część spotkania poświęcona była  zasadom postępowania w sytuacji ataku osoby uzbrojonej oraz zagrożenia terrorystycznego. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku zarządzenia ewakuacji, podczas jej trwania oraz podczas działania służb ratowniczych. Funkcjonariusz scharakteryzował pojęcie, cechy i rodzaje tłumu. Wyjaśnił co się z nami dzieje, gdy wtapiamy się w tłum i do czego tłum jest zdolny. Ważnym elementem szkolenia było  również, zagadnienie  jak sobie poradzić z presją tłumu. 
Drugą część spotkania wypełnił pokaz. Funkcjonariusze  zaprezentowali pracownikom podstawowe techniki samoobrony oraz zasady taktycznego zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem przez napastnika. Dla  uczestników spotkania niewątpliwie była to doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności pod bacznym okiem wyszkolonych policjantów. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze zainteresowania, co sprzyja poszerzaniu swojej wiedzy i nabywania kolejnych umiejętności.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska