Z uczniami o cyberprzemocy - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Z uczniami o cyberprzemocy

Data publikacji 06.12.2017

Funkcjonariuszka z komisariatu na toruńskim Podgórzu odwiedziła Ochotniczy Hufiec Pracy przy ul Poznańskiej. Policjantka opowiadała o tym, jak unikać zagrożeń w cyfrowym świecie. Celem takich spotkań jest uświadomienie młodzieży, że nowe technologie otwierają przed nimi wiele możliwości, ale jednocześnie mogą nieść ze sobą problemy i zagrożenia.

W ubiegłym tygodniu  funkcjonariuszka z komisariatu na toruńskim Podgórzu odwiedziła Ochotniczy Hufiec Pracy przy ul Poznańskiej 11. Szkolenie z zakresu cyberprzemocy adresowane było do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy i uświadomienie ich jak powszechne jest to zjawisko we współczesnym świecie. W trakcie szkolenia policjantka tłumaczyła działanie najpopularniejszych serwisów społecznościowych, ich regulaminy i przykłady przestępstw związanych z tymi aplikacjami. Celem takich spotkań jest uświadomienie młodzieży, że nowe technologie otwierają przed nimi wiele możliwości, ale jednocześnie mogą nieść ze sobą problemy i zagrożenia. Funkcjonariuszka podkreślała, że w przypadku pojawiających się problemów należy zgłosić się z prośbą o pomoc w ich rozwiązaniu do rodziców, nauczycieli czy kogoś bliskiego a nie szukać rozwiązania w Internecie.

Uczniowie chętnie włączali się w rozmowę, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Nie tylko zadawali pytania, ale też wykazali się dużą wiedzą i znajomością tematu.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski