Zachowaj bezpieczną odległość - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Zachowaj bezpieczną odległość

Data publikacji 09.01.2018

Zachowajcie Państwo bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego i dostosujcie prędkość do warunków panujących na jezdni. Policjanci apelują do kierowców o ogromną ostrożność i uwagę. Szczególnie na trasach o dużym natężeniu ruchu, dostosowanie prędkości pozwalające bezpieczne kontynuowanie jazdy oraz zachowanie odległości umożliwiającej bezkolizyjne zatrzymanie pojazdu.

Wczoraj  (08.01.2018 ) policjanci garnizonu toruńskiego  byli wzywani 27 razy do kolizji na terenie miasta i powiatu. Zmienne warunki pogodowe wielokrotnie wymagają od kierowców dostosowania prędkości i  zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, ponieważ droga hamowania będzie się wydłużać. Jak się okazuje wczorajsze kilka stopni na minusie spowodowało zwiększona ilość zdarzeń w ruchu drogowym. Głównymi przyczynami tych zdarzeń było nie zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego co najczęściej powodowało najechanie na tył innego uczestnika ruchu drogowego lub niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i  zjechanie na pobocze, uderzenie w inny pojazd lub  barierę ochronną.  
Zdarzyło się tak już około 4:30 na trasie A1, gdzie kierowca audi nie dostosował prędkości i uderzył w barierę.  Wiele z tych zdarzeń miało jednak miejsce na terenie Torunia. Około 6:45 dyżurny policji z Torunia  przyjął zgłoszenie o zderzeniu renault z fiatem, gdzie pierwszy z pojazdów najechał  na tył fiata. Takie samo zdarzenie miało  miejsce  tuż przed godziną 7:00 na Szosie Bydgoskiej. Tu  doszło do zderzenia toyoty z fordem. Około 7:20 kierowca opla vectry jadąc ul. Sz. Lubickiej  zjechał z jezdni nagle na  pobocze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Około 7:30 również na Szosie Lubickiej peugeot wjechał w tył volkswagena. Tuż przed godziną 8:00 na tej samej ulicy volkswagen uderzył w tył ford a ten przytarł przejeżdżający tramwaj. Około godziny 9:00 na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ul. Świętego Antoniego doszło do stłuczki hondy z autobusem. Około 9:45 w Pluskowęsach doszło do kolejnego najechania na tył. Kierowca citroena  berlingo w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości  wjechał w tył mazdy. Do zdarzenia o identycznym charakterze  doszło około 11:30 na ul. Sienkiewicza. Opel astra wjechał w tył iveco. Chwilę później dyżurny przyjął zgłoszenie z Cierpic. Na drodze krajowej nr 10 doszło do najechania na tył bmw przez kierującego skodą. Około 16:00 na numer alarmowy dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie o kolizji trzech aut. Tym razem kierowca hundaia nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w alfa romeo a ten uderzył w citroena będącego przed nim.
Wszyscy sprawcy kolizji otrzymali mandaty oraz punkty karne.
Policjanci apelują o ogromną ostrożność i   uwagę. Szczególnie na trasach  o dużym zagęszczeniu pojazdów, dostosowanie odpowiedniej prędkości pozwalające  kontynuować bezpieczną jazdę oraz zachowanie odpowiedniego marginesu,  odległości umożliwiającej bezkolizyjne zatrzymanie pojazdu zwłaszcza za pojazdem poprzedzającym.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska