Poszukujemy świadków tragicznego zdarzenia przy ul. Danielewskiego - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Poszukujemy świadków tragicznego zdarzenia przy ul. Danielewskiego

Data publikacji 06.02.2018

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło 17 stycznia tego roku. Z oczka wodnego przy ul. Danielewskiego w Toruniu wyłowiono 63-letnią kobietę. Wszystkich świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt.

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 63-latki, która została wyłowiona z oczka wodnego znajdującego się w okolicach ul. Danielewskiego. Do zdarzenia doszło 17 stycznia tego roku. Krótko przed godz. 16:00 świadek zauważył ciało unoszące się na wodzie. Poinformował o tym służby. Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu wyłowili kobietę na brzeg i rozpoczęli akcję resuscytacyjną. Po chwili 63-latka trafiła pod opiekę lekarzy i została przetransportowana do szpitala. Niestety po kilku godzinach mieszkanka Bydgoskiego Przedmieścia zmarła. 

Funkcjonariusze proszą osoby, które widziały tego dnia w tej okolicy 63-latkę. Kobieta miała około 165 cm wzrostu. Była szczupłej budowy ciała. Nosiła okulary korekcyjne w grubych oprawkach. Ubrana była w płaszcz do  łydek w ciemnym kolorze, szarą czapkę, na szyi miała ciemny szal, spodnie z materiału w kolorze siwym i zimowe buty. W ręku trzymała dużą torbę zakupową z materiału i klucze. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że ok. godz. 11:45 kobieta szła środkiem ulicy Danielewskiego od strony ul. Rybaki w stronę parku i oczka wodnego znajdującego się na końcu tej ulicy. Przechodząc zaczepiła kobietę w wieku około 25-30 lat z krótkimi brązowymi włosami idącą w przeciwną stronę i rozmawiała z nią przez kilkanaście sekund. Policjantom zależy na kontakcie z tą osobą. Tego dnia kobieta, z którą rozmawiała 63-latka była bez przykrycia głowy, ubrana była w kurtkę długości 3/4 z kołnierzem w ciemnym kolorze, ciemne spodnie jeansowe, czerwone rękawiczki oraz charakterystyczne zimowe buty z dwukolorowym (jasno ciemnym) ukośnym kożuszkiem. Przez ramię miała przewieszone dwie torby. Osoba ta może mieć informacje, które mogą okazać się istotne dla wyjaśnienia okoliczności sprawy. Policjanci szukają także innych osób, które mogą mieć wiedzę o tym zdarzeniu. 

Kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Śródmieście, ul. PCK 2, tel. dyżurny (56) 641-24-52 (07) lub 997 i 112.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski