Mundurowi udaremnili ucieczkę - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Mundurowi udaremnili ucieczkę

Data publikacji 08.02.2018

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji mundurowych 23-latek trafił do celi. Mężczyzna prowadził pomimo sądowego zakazu, auto nie posiadało ważnego badania technicznego i obowiązkowej polisy OC. Teraz za niestosowanie się do wyroku i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (06.02) około godz. 21:00 mundurowi z komisariatu na toruńskim Podgórzu patrolowali okolice ul. Spacerowej w Czerniewicach. W pewnym momencie zauważyli nissana terano. Auto jechało bez włączonych świateł. Policjanci natychmiast pojechali za nim. W bezpiecznym miejscu mundurowi podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli drogowej i powiadamiali jednocześnie dyżurnego o swojej interwencji. Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kierowca zignorował polecenia policjantów, gwałtownie przyspieszył i wjechał w nieutwardzoną drogę prowadzącą do lasu. W pewnym momencie auto wpadło w poślizg i utknęło na nierównościach terenu. Policjanci wybiegli z radiowozu i podbiegli do auta. Kierowca nie zamierzał jednak zaprzestać ucieczki. Na zmianę cofał i ruszał autem próbując wyjechać z piachu. Mundurowi zareagowali błyskawicznie i zdecydowanie wybijając szybę w aucie. Potem wyciągnęli i obezwładnili kierowcę. 
Szybko okazało się co było powodem ucieczki. 23-latek był trzeźwy ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i prowadził auto pomimo sądowego zakazu. Co więcej – samochód nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowej polisy OC. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. 
Teraz za niezastosowanie się do wyroku i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. 
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski