W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 09.02.2018

W środę (07.02) toruńscy policjanci spotkali się z dziećmi z Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Mundurowi tłumaczyli jak bezpiecznie spędzać czas podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny i przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy oraz tresury psów służbowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.

W środę (07.02) policjanci z toruńskiej komendy wspólnie z pracownikami WOPR w Toruniu spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, na podwórku oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przestrzegali  dzieci przed wchodzeniem na akweny pokryte lodem i przypominali uczniom, że zjeżdżanie na sankach czy nartach może odbywać się z górki, która znajduje się daleko od jezdni.  

Mundurowi wspólnie z ratownikami WOPR i przekazali wiedzę o prawidłowym i skutecznym zachowaniu się podczas udzielania pierwszej pomocy. Pociechy dowiedziały się także kogo i w jaki sposób należy zawiadomić w sytuacji alarmowej. Dzieci  miały również okazję zobaczyć co kryje się w torbie ratownika WOPR. Zdobytą wiedzę maluchy wykorzystały podczas odgrywanej scenki sytuacyjnej, w której miały udzielić pierwszej pomocy ,,poszkodowanemu” policjantowi. 
W spotkaniu brali również funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, którzy przeprowadzili pokaz tresury co okazało się być ogromną atrakcją dla uczestników.  Funkcjonariusze udzielili cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego kontaktu z czworonogiem. 
Maluchy wykazały duże zainteresowanie poruszanymi tematami a odpowiadając na zadawane pytania wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na koniec dzieci dostały tematyczne kolorowanki i  krzyżówki, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji KMP w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski