Spotkanie z seniorami - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 09.02.2018

W minionym tygodniu komendant Komisariatu Policji w Chełmży wraz z dzielnicowi spotkali się z trzydziestoosobową grupą seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcami. Wszystko po to, żeby omówić zagrożenia i przestrzec uczestników jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

W dniu 07.02.2018r w Chełmży  odbyło się spotkanie Komendanta Komisariatu Policji w Chełmży mł.insp. Mariusza Sobieckiego oraz dzielnicowych z terenu miasta Chełmża ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcami Chełmży. W spotkaniu wzięło udział 30 osób. Podczas   spotkania funkcjonariusze omówili wiele zagadnień m.in. jak nie stać się ofiarą przestępstwa. W głównej mierze  przypominali o nadal funkcjonujących metodach oszustw  na tzw. wnuczka lub funkcjonariusza CBŚP lub  na fachowca- kiedy to sprawcy podszywają się pod różnego rodzaju fachowców po to tylko, aby dostać się do naszych domów. Policjanci przestrzegali seniorów przed  kradzieżami kieszonkowymi, włamaniami   do mieszkań i metodami, którymi posługują się złodzieje np. o metodzie na tzw. śpiocha. Ten temat sam wymusił dyskusję na temat  zasady zabezpieczenia mienia w mieszkaniu. Mundurowi opowiadali o tym co zrobić w sytuacji przypadku utraty dokumentów oraz  jak nie stać się ofiarą ulicznego napadu. Na koniec podsumowano charakterystykę miasta pod względem zagrożeń w nim występujących.   

Do spotkania zaproszono również pracowników Banku Pocztowego w Toruniu, którzy informowali mieszkańców jak chronić własne dane i informacje o sobie i koncie bankowym, aby nie posłużyły osobom niepowołanym.

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska