Kierowca autobusu złamał zakaz - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Kierowca autobusu złamał zakaz

Data publikacji 12.02.2018

Kierowca, który otrzymał zakaz dalszej jazdy wprowadził w błąd organizatora i chciał kontynuować jazdę z 21 pasażerami na zimowisko. Gdy patrol, który go kontrolował kilkadziesiąt minut wcześniej odkrył tą sytuację natychmiast ukarał kierowcę mandatem i punktami za złamanie przepisów.

W  minioną sobotę 10.02.2018 około 8:30 w zatoce przy ul. Szosa Lubicka na wysokości ul. Łyskowskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dokonali jednej z trzech zgłoszonych wcześniej  tego dnia kontroli autokarów wyjeżdżających z dziećmi na zimowy wypoczynek. Jak się okazało podczas kontroli autokaru ujawnili niesprawność sygnalizacji stanu krytycznego ciśnienia powietrza w układzie hamulcowym oraz niesprawne oświetlenie przeciwmgielne tylne. W związku z ujawnionymi niesprawnościami technicznymi pojazdu funkcjonariusze zatrzymali  dowód rejestracyjny  auta. Kierowca został pouczony, że musi dokonać usunięcia usterek  i do czasu ich zlikwidowania nie może być przewoźnikiem. Od policjantów otrzymał dokument, który świadczył, iż pojazd nie jest dopuszczony do dalszej jazdy. 

Około godziny 9:15 Ci sami policjanci jadąc Szosą Lubicką przy ul. Targowej zauważyli na parkingu wcześniej kontrolowany przez siebie autokar i wsiadające do niego dzieci. Oczywiście zainteresowali się tą sytuacją. Okazało się, że 63 –letni  kierowca wprowadził w błąd organizatora tego wyjazdu i powiedział, iż od policjantów nie otrzymał żadnego dokumentu lecz, że kierowane przez niego auto  zostało warunkowo dopuszczony do ruchu. Policjanci po ustaleniu tych faktów za złamanie zakazu  nałożyli na kierowcę mandat w wysokości kilkuset złotych oraz punkt karny. O zaistniałej sytuacji powiadomili również właściciela firmy przewozowej, który zobowiązał się podstawić inny autobus.
Przypominamy, że zgłoszenia o kontrolach autokarów przyjmowane są  w godzinach pracy sekretariatu  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu tj. od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu 56 641 21 80.  
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski