JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU - Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU - Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 23.04.2018

Wczoraj (21.04.2018) toruńscy policjanci odwiedzili Zespół Szkół nr 31 w Toruniu oraz Szkołę Podstawową w Górsku . Odbywały się tam eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tymi eliminacjami policjanci zainaugurowali również program „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”.

W minioną sobotę (21.04.2018) toruńscy policjanci zainaugurowali akcję informacyjno- edukacyjną pn. „ JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów w tym motocyklistów, kultury jazdy oraz empatii. Działaniom poświęca również dążenie do uświadomienia uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie niesie za sobą  nadmierna prędkość, prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków,  zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdów, odzieży ochronnej czy elementów odblaskowych.

 

Funkcjonariusze toruńskiej drogówki oraz wydziału prewencji  tego dnia odwiedzili Szkołę Podstawową w Górsku  oraz Szkołę Podstawową nr 31 w Toruniu. Okazją do tych dwóch wizyt były powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W imprezie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Torunia i okolic: Zespół Szkół nr 28, Szkoła Podstawowa  nr 31 oraz Gimnazjum z Lubicza Górnego, Gimnazjum i  Szkoła Podstawowa z Górska, Szkoły Podstawowe z Czernikowa, Młyńca, Grzywny oraz Chełmży. Rywalizacja obejmowała test teoretyczny, jazdę rowerem po torze sprawnościowym oraz zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W eliminacjach w  toruńskim SP nr 31  w kategorii szkoły podstawowe  zajęła Szkoła Podstawowa nr 28 zaś w kategorii drużyn gimnazjalnych  zajęła drużyna  SP nr  31. W eliminacjach , które odbyły się w SP w Górsku w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa z Młyńca zaś w kategorii szkół gimnazjalnych drużyna z SP im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym.

 

 Impreza ma na celu popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Ważnym elementem akcji jest również krzewienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

 

 

 

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska