Policjanci zatrzymali kilkudziesięciu mężczyzn - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kilkudziesięciu mężczyzn

Data publikacji 22.05.2018

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice klubu z Konina przełamali siłowo bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli do środka. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na obiekt zostały wprowadzone siły policyjne. Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy ma 16 lat a najstarszy z zatrzymanych 41 lat. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd.

W minioną niedzielę (20.05.2018) około godziny 16:30 na stadionie miejskim w Toruniu przy ul. Bema doszło do naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców wdarła się na teren obiektu w trakcie trwania imprezy masowej o podwyższonym ryzyku czyli  meczu piłki nożnej III ligi pomiędzy zespołami Elany Toruń i Górnika Konin. 

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice  klubu z  Konina  przełamali siłowo bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli do środka. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na obiekt zostały wprowadzone siły policyjne. Osoby, które wtargnęły w sposób nieuprawniony na obiekt zostały zatrzymane przez policjantów. Część z nich została zatrzymana  na gorącym uczynku a kolejni po analizie przeprowadzonej przez policjantów  materiału z monitoringu. Stało się to  bezpośrednio po zakończeniu meczu.


 Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy ma 16-lat a najstarszy z zatrzymanych 41- lat. Najmłodszy z nich został od razu przesłuchany. Z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odebrali go rodzice. Wszyscy pozostali  mężczyźni trafili do policyjnych aresztów w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. Wczoraj (21.05) rozpoczęły się pierwsze przesłuchania z ich udziałem. 


Wszyscy  oni usłyszeli zarzuty o identycznej treści czyli wdarcia się na teren obiektu w czasie trwania imprezy sportowej o charakterze masowym czego dokonali w warunkach chuligańskich. Teraz grozi im do 3 lat więzienia. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd. Popełnione przez nich czyny będą rozpatrywane w trybie przyspieszonym.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
Ładowanie odtwarzacza...