Nie zatrzymał się do kontroli - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 29.10.2018

Grozi mu do 5 lat więzienia. Mowa o 32- latku z gminy Chełmża, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał autem pomimo dawanych mu sygnałów. Okazało się, że uciekając doprowadził do kolizji a w tym czasie w pojeździe wiózł troje pasażerów.

W minioną sobotę, około godziny 20:30 w miejscowości Sławkowo gm. Chełmża policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki audi A 4. W tym celu funkcjonariusz dał kierowcy sygnał do zatrzymania latarką w kolorze czerwonym. Kierowca jednak zignorował ten go i pojechał dalej.

Policjanci wsiedli do radiowozu i jadąc za tym pojazdem dawali sygnały do zatrzymania zarówno świetlne jak i dźwiękowe. Kierowca jednak nadal je ignorował. Najpierw jechał w kierunku Mirakowa a następnie skręcił w prawo w drogę gruntową i dalej kontynuował ucieczkę. Skręcając jeszcze kilka razy  w pewnym momencie na łuku drogi najechał na drzewo i uszkodził prawy bok własnego auta oraz tylne koło po tej samej stronie. Pomimo zniszczeń nadal jechał dalej. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się, wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie trwał to długo, bo po chwili został dogoniony i zatrzymany przez policjantów.

         Jak się okazało 32- latek  wiózł ze sobą troje pasażerów. Dwójkę 17- latków i 27- letniego mężczyznę.  Na szczęście  nikomu nic się nie stało. Policjantom tłumaczył, że uciekał, bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i wydawało mu się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze w policyjnych systemach informatycznych potwierdzili, że rzeczywiście mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz  odpowie za  dwa wykroczenia czyli stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i  kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz  za przestępstwo nie zatrzymanie się do kontroli drogowej Grozi mu za do 5 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska