Policjantka z wizytą w przedszkolu - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjantka z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 30.10.2018

Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12. Funkcjonariuszka tłumaczyły jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji. Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zajęciach.

Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12. Przez dwa dni (29 i 30.10) funkcjonariuszka prowadziła zajęcia z najmłodszymi. Spotkania były podzielone na trzy segmenty tematyczne:

I - numer alarmowy 112 - dzieci uczyły się jak wzywać pomoc do nagłych przypadków. Policjantka tłumaczyła co zrobić w przypadku pożaru na placu zabaw, kradzieży torebki wychowawczyni jak wezwać pomocy do rannej koleżanki lub kolegi. Dzieci musiały wybrać numer, powiedzieć co się stało, przekazać szczegóły zdarzenia oraz podać swoje imię i nazwisko.
II- bezpieczne przejście - dzieci przypominały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, wskazywały na zagrożenia wynikające z niebezpiecznych zachowań (gra w piłkę, przechodzenie na czerwonym świetle, przebieganie przez ulice) 
III- ostrożnie z obcymi – policjantka przypomniała dzieciom aby nie zbliżały się do osób których nie znają, nie rozmawiały z nimi, nie przekazywały informacji o swoim miejscu zamieszkani. W utrwaleniu takich dobrych wzorów pomagały zainscenizowane scenki w których funkcjonariuszka wyjaśniała jak zachować się w przypadku gdy osoba obca bierze dziecko na ręce i odchodzi się w nieznanym kierunku.
W zajęciach wzięło udział ponad 200 dzieci. Wszystkie brały czynny i aktywny udział w zajęciach.
Dzięki takim spotkaniom możemy być pewni, że dzieci zdobędą wiedzę, która pozwoli im unikać zagrożeń.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski