Policyjna akcja „Znicz” zakończona - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policyjna akcja „Znicz” zakończona

Data publikacji 05.11.2018

Wczoraj 4.11.2018 o godz. 22:00 zakończyła się trwająca od minionej środy policyjna akcja „ZNICZ”. W tym czasie policjanci wzywani byli do blisko 450 interwencji, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców, wykonywali czynności przy 36 kolizjach i zabezpieczali ślady przy jednym wypadku.

Policyjna akcja ZNICZ rozpoczęła się 31 października od godz.06.00  i trwała do  niedzieli 4 listopada  2018 do godz. 22:00. Na szczęście Dzień Wszystkich Świętych, a także dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po tym dniu w powiecie toruńskim przebiegły bardzo spokojnie. 

Przez te pięć dni funkcjonariusze odnotowali 36 kolizji i jeden wypadek.  Przypomnijmy: W piątek (02.11) około godz. 21:00 na ul. Przy Kaszowniku w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, ze kierujący osobowym audi 23-latek jadąc w kierunku Placu Pokoju Toruńskiego potrącił 40-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna trafił do szpitala. Mundurowi ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku. 
         Na drogach całego powiatu  stróże prawa zatrzymali  także 6 nietrzeźwych kierowców. Policjanci prewencji  przez te wszystkie dni wzywani byli 446 razy do  różnego rodzaju interwencji.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska