Uwaga na trudne warunki na drogach! - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Uwaga na trudne warunki na drogach!

Data publikacji 27.11.2018

Ujemne temperatury sprawiły, że na drogach zrobiło się bardzo ślisko. W tym okresie warunki atmosferyczne wymagają od kierowców szczególnej uwagi i zmiany sposobu prowadzenia samochodu. Policjanci apelują o odpowiednie przygotowanie pojazdów do zbliżającej się zimy i ostrożną jazdę.

 
Dzisiaj (27.11) od godz. 5:30 do 10:00 czyli w czasie porannego szczytu komunikacyjnego na drogach powiatu toruńskiego doszło do 5 kolizji. 3 z nich miały miejsce na ul. Olimpijskiej w Toruniu. Do pierwszego ze zdarzeń na tej ulicy doszło około 5:45 w okolicach skrzyżowania z ul. Olsztyńską. Podczas zmiany pasa ruchu skoda octavia uderzyła w opla astrę. Kierujący skodą został ukarany mandatem. Dwa kolejne zdarzenia miały miejsce na skrzyżowaniu ul. Olimpijskiej i Szosy Lubickiej. Pierwsze z nich około godz. 7:30. Reanult laguna najechał na tył seata Leona. Kierująca tym pierwszym autem została przez policjantów uznany jako winna spowodowania kolizji i ukarana mandatem. Druga kolizja na tym skrzyżowaniu zdarzyła się godzinę później. Mazda 626 jadąca ul. Olimpijską od ul. Konstytucji 3 Maja na skrzyżowaniu skręcała w lewo. Podczas wykonywania tego manewru auto zderzyło się z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem new beetle. W tym wypadku winnym okazała się kierująca mazdą. 
Na całe szczęście we wszystkich kolizjach nikt nie odniósł obrażeń. 
 
Okres zimowy sprawia, że warunki na drodze są znacznie utrudnione. Opady śniegu lub deszczu, gołoledź czy gęste mgły powodują, że kierowca musi jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu. Niebezpieczeństwo niesie również za sobą tzw. „czarny lód”, czyli niewidoczna warstwa lodu na asfalcie zmniejszająca przyczepność auta. Wszystko to sprawia, że trzeba dokładniej przygotować pojazd do podróży i dostosować się do sytuacji pogodowej, aby bezpiecznie móc poruszać się po ulicach i uniknąć wypadku lub kolizji.
 
Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. 
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski