Nie zareagował na sygnały policjantów - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Nie zareagował na sygnały policjantów

Data publikacji 30.11.2018

Kierowca zamiast prawidłowo zareagować na sygnały dźwiękowe i świetlne dawane kierowcy przez policjantów do zatrzymania, pojechał dalej. Wtedy funkcjonariusze podjęli za nim pościg radiowozem. Okazało się, że w swoim clio przewoził 2500 paczek papierosów. Wszystko oczywiście bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj tj.  dn. 29.11.2018 roku  około  godz. 13.00 patrol policjantów z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach pełniący służbę w Obrowie podjął czynność zatrzymania do kontroli pojazdu marki renault clio.

 Kierowca zamiast prawidłowo zareagować na sygnały dźwiękowe i  świetlne  dawane kierowcy  przez policjantów do zatrzymania, pojechał dalej. Wtedy funkcjonariusze podjęli za nim pościg radiowozem. Po kilku kilometrach kierowca był już w rękach policjantów. Powód jego ucieczki bardzo szybko okazał się być jasny.

Okazało się, że w swoim clio przewoził  2500 paczek  papierosów. Wszystko oczywiście bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Policjanci obliczyli, że gdyby od tego człowieka  towar trafił  na rynek  naraziło by to  Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości  ponad 50  tysięcy złotych. 

53 -  latek z ust śledczych w Komisariacie Policji w Dobrzejewicach już usłyszał zarzut i odpowie  za łamanie przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego. Oprócz  przepadku  zabezpieczonego mienia grozi mu również  bardzo wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska