Ukraińska delegacja w Komisariacie Policji w Dobrzejewicach - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Ukraińska delegacja w Komisariacie Policji w Dobrzejewicach

Data publikacji 04.12.2018

W ostatnich dniach listopada 2018 Gmina Obrowo gościła samorządowcy z gminy Slobidka Kulczijewetska na Ukrainie. W trakcie wizyty zwiedzili Komisariat Policji w Dobrzejewicach i uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie przygotowanym przez policjantów Ogniwa Przewodników Psów Służbowych.

W  dniu 29.11.208 Gmina Obrowo gościła samorządowcy z gminy Slobidka Kulczijewetska  na  Ukrainie. Delegaci  wraz z wójtem gminy Obrowo Andrzejem Wieczyńskim i Marzeną Słupczewską Redaktor Naczelną „Kuriera Obrowa” spotkali się z Komendantem Komisariatu Policji w Dobrzejewicach  podinsp. Ireneuszem Lewandowskim i zwiedzili nowy budynek Komisariatu Policji w Dobrzejewicach. 

W trakcie wizyty  uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie przygotowanym przez policjantów z bazy kynologicznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, zajmujących się szkoleniem psów patrolowych, tropiących oraz do zadań specjalnych.

Delegacja ukraińskich samorządowców była pod wielkim wrażeniem wyposażenia budynku, sprzętu, samochodów policyjnych, ale także wielkich możliwości policjantów z dobrzejewickiego komisariatu, Wójt gminy  Ruslan Nesterow kilkakrotnie podkreślał, że marzyłby o takich warunkach dla swoich funkcjonariuszy.

Po całodniowym zwiedzaniu gminy Obrowo wójtowie obu gmin podpisali list intencyjny o współpracy zmierzającej do popierania rozwoju i pogłębiania stosunków partnerskich we wszystkich obszarach, w których jest możliwa oraz pożądana będzie wymiana doświadczeń, a także w dziedzinach kultury, edukacji, sportu i turystyki.   

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska