Akcja „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Akcja „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 04.12.2018

W najbliższą sobotę tj. 8 grudnia oraz 15 grudnia, w godzinach 8:00- 13:00 w Stacji Kontroli Pojazdów RADTUR sp. z o.o. w Lubiczu Górnym na ul. Piaskowej 30, oraz Stacji Diagnostycznej Wiesław Podlaszewski w Czernikowie na ul. Kolejowa 14. Można dokonać bezpłatnej kontroli oraz regulacji świateł w pojazdach. Serdecznie zachęcamy kierowców do takich sprawdzeń aut, które służą nam na co dzień.

 
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu jest realizatorem ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. W związku z powyższym w  najbliższe soboty (8 i 15 grudnia) na wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie naszego województwa pracownicy poszczególnych stacji przeprowadzą bezpłatną kontrolę oraz regulację świateł w pojazdach. 
Akcję „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" zainicjowało  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.
 
W naszym regionie stacją  realizującą działania policji w soboty 8 i 15 grudnia 2018 ,  w godzinach od 8:00 do 13:00 jest stacja kontroli pojazdów RADTUR Sp. z o.o. w Lubiczu Górnym przy ul. Piaskowej 30 oraz w Stacji Diagnostycznej Wiesław Podlaszewski w Czernikowie,  ul. Kolejowa 14.
 
Dodatkowo w  najbliższych tygodniach  policjanci będą podejmować  działania ukierunkowane na zwracanie szczególnej uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdów i wzmogą działania profilaktyczno-prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa pieszych w tym nakierowane na noszenie  elementów odblaskowych. 
 
Wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji w dniach 8 i 15 grudnia br. na ternie naszego powiatu:
RADTUR Sp. z o.o Lubicz Górny ul. Piaskowa 30
Stacja Diagnostyczna WIESŁAW PODLASZEWSKI Czernikowo ul. Kolejowa 14
 
Pamiętajmy, że szczególnie zimą ustawienie świateł ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg.  Nieprawidłowo ustawione światła to gorsza widoczność a tym samym brak dostrzeżenia w odpowiednim czasie osoby pieszej idącej poboczem lub niebezpieczeństwa jakie się wiąże chociażby z migracją zwierząt w zimowym  poszukiwaniu pożywienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska