Spokojny Finał WOŚP - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spokojny Finał WOŚP

Data publikacji 14.01.2019

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu i powiecie przebiegał spokojnie. Policja nie odnotowała w naszym regionie żadnych incydentów związanych z imprezą. Nad bezpieczeństwem przebiegu imprezy od wczesnych godzin porannych do samego zakończenia czuwało kilkudziesięciu policjantów.

Jak co roku jeszcze przed rozpoczęciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy   funkcjonariusze tym razem z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście oraz z Komisariatu Policji w Chełmży  wspólnie z organizatorami prowadzili szkolenia dla wolontariuszy dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki i bezpieczeństwa osobistego podczas finału. 

Wczoraj tj. 13.01.2019 roku podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkudziesięciu policjantów garnizonu toruńskiego, przez cały dzień czuwało nad o bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy. Byli wśród nich zarówno funkcjonariusze prewencji jak i służb kryminalnych. Przez cały czas trwania finału funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zgłoszeń, interwencji ani  wydarzeń kryminalnych  związanych z WOŚP w Toruniu ani na terenie naszego powiatu. 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski