Prosimy o pomoc świadków - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Prosimy o pomoc świadków

Data publikacji 14.01.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmży będą teraz sprawdzać, czy nie doszło do naruszenia artykułu 35 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt czyli znęcania się nad zwierzęciem. Ze stawu znajdującego się w lasku na pograniczu miejscowości Lulkowo a Toruń Ugory przypadkowa osoba wyłowiła martwego psa. Zwierzę zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań przez biegłego z zakresu weterynarii.

Wczoraj (13.01) około godz. 15:30 dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu jakie miało miejsce na pograniczu  miejscowości Lulkowo a Toruń Ugory. Tam ze stawu znajdującego się w lasku przypadkowa osoba wyłowiła martwego psa.  Zwierzę zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań przez biegłego z zakresu weterynarii. Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmży będą teraz sprawdzać, czy nie doszło do naruszenia artykułu 35 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt czyli znęcania się nad zwierzęciem. 

Prosimy  wszystkie osoby, które mogą pomóc w tej sprawie o pilny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Chełmży 56  675 19 00 lub sekretariatem  56 675 19 11.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski