O krok od tragedii - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

O krok od tragedii

Data publikacji 05.07.2019

Zdesperowana kobieta z Solca Kujawskiego przyjechała do Torunia. Wieczorem wysłała informację do rodziny, że jest na moście w Toruniu i chce sobie zrobić krzywdę. Dzięki sprawnej współpracy służb dyżurnych policji oraz dyspozytora monitoringu miejskiego można było zapobiec tragedii zagrażającej życiu i udzielić kobiecie fachowej pomocy.

Na początku miesiąca  (02.07.2019 r) około godz. 23:00 do dyżurnej Komendy Miejskiej Policji w  Bydgoszczy przekazała drogą elektroniczną informację dyżurnemu toruńskiej komendy dotyczącą kobiety, która pozostawiła list pożegnalny w swoim domu Solec Kujawskim i oddaliła się.

Następnie kobieta  w akcie desperacji wysłała wiadomość tekstową do rodziny , że jest  na moście w Toruniu i chce się utopić. Jeden z  toruńskich dyżurnych pilnie skontaktował się z dyżurnym Komisariatu Policji  Toruń Śródmieście i polecił skierować patrol na Most Piłsudskiego  a sam w trybie pilnym kierował patrol z Wydziału Ruchu Drogowego na most gen. Elżbiety Zawackiej w celu poszukiwań tej kobiety.

 W tym czasie powiadomiony  dyżurny Komisariatu Policji Toruń Śródmieście skierował policjantów na stary most i poprosił o pomoc dyspozytora monitoringu miejskiego. Zaledwie po  kilku minutach pracownik monitoringu powiadomił dyżurnego, że zauważył kobietę, która odpowiadała rysopisowi. Kobieta znajdowała  się już przy wejściu na Most Piłsudskiego od strony Starego Miasta.

Dzięki sprawnemu działaniu służb dyżurnych w zaledwie w  kilka  minut  od zgłoszenia udało się zapobiec tragedii. Kobieta wyznała policjantom, że chciała zrobić sobie krzywdę. 48 -latka została  przewieziona przez załogę pogotowia ratunkowego do właściwej placówki, aby można było jej udzielić specjalistycznej pomocy.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • Dyżurni obsługujący zdarzenie na swoim stanowisku pracy.
  • Dyżurni obsługujący zdarzenie na swoim stanowisku pracy.
  • Dyżurni obsługujący zdarzenie na swoim stanowisku pracy.
  • Dyżurni obsługujący zdarzenie na swoim stanowisku pracy.