Aktualności

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA FUNDACJI PZU W ZELGNIE

Data publikacji 18.10.2022

Dzisiaj (18.10) Szkoła Podstawowa w Zelgnie gościła "Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU". W przedsięwzięciu wzięły udział policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Na uczniów czekały zajęcia poświęcone prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, a także zajęcia związane z cyberzagrożeniami, bezpiecznemym dorastaniem oraz niesieniem pomocy przedmedycznej. Ważną częścią zajęć były również zagadnienia związane z przestępstwem handlu ludźmi.

 

Dzisiaj (18.10) Szkoła Podstawowa w Zelgnie gościła "Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU". Na uczniów czekały zajęcia poświęcone prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, a także zajęcia związane z cyberzagrożeniami, bezpiecznym dorastaniem oraz niesieniem pomocy przedmedycznej. W przedsięwzięciu wzięły udziały policjantki z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, które wsparły przedmiotową imprezę poprzez swój aktywny udział w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, które specjalnie z tej okazji stanęło na szkolnym boisku. Mobilne miasteczko ruchu drogowego jest to kompleks obiektów przeznaczonych właśnie do nauki przepisów ruchu drogowego połączonej z zajęciami praktycznymi. W jego skład wchodzą gumowe maty symulujące drogi, mini znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Policjantki z toruńskiej komendy w praktyczny sposób trenowały z dziećmi poruszanie się zarówno przez osoby piesze, jak i przez osoby poruszające się rowerami, hulajnogami czy rolkami, po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Wszyscy uczestnicy akcji mogli dowiedzieć się również z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się brawura na drodze. Ćwiczenia te wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy przy tej okazji mieli również możliwość porozmawiania z policjantami o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

W związku z obchodzonym w dniu dzisiejszym Europejskim Dniem Przeciwko Handlowi Ludźmi z uczniami rozmawiano również o zagrożeniu właśnie tym przestępstwem. Starszym uczniom wyjaśniano jakie występują rodzaje tego przestępstwa oraz jak postępować, aby nie paść jego ofiarą. Z młodszymi uczniami podejmowano tematykę związaną z obcym – niebezpiecznym, przypominając jednocześnie, aby dzieci nigdy nie oddalały się z osobami, których nie znają.

  • Policjantka rozmawia z uczniami przy sygnalizatorze świetlnym na mobilnym miasteczku ruchu drogowego
  • Policjantka oprowadza uczniów po mobilnym miasteczku ruchu drogowego
  • Uczniowie przy symulatorze dachowania
  • Uczennica pokonuje rowerowy tor przeszkód
Powrót na górę strony