SCENKI DRAMOWE - Aktualności - KMP w Toruniu

Aktualności

SCENKI DRAMOWE

Data publikacji 25.04.2016

12 kwietnia 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.

 

12 kwietnia 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu. 

Organizatorem imprezy było Przedszkole Miejskie nr 17 w Toruniu, Przedszkole ,,Bajkowy Dworek”, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Komenda Straży Miejskiej w Toruniu, Komenda Miejska PSP w Toruniu, Automobilklub Toruński, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Toruńsko-Włocławski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu  oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

W przeglądzie wzięło udział 10 przedszkoli z Torunia i powiatu toruńskiego, które przygotowały i zaprezentowały scenki dramowe, w których dzieci odgrywały sytuacje związane z bezpiecznym zachowaniem. W przerwie między przedstawieniami odbywały się zabawy z udziałem dzieci i zaproszonych gości. Przedstawicie służb mundurowych Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej zaprezentowali dzieciom swoje umundurowanie. Ponadto funkcjonariusze z Ogniwa Psów Służbowych KMP w Toruniu opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami.

Na zakończenie Przedszkola  oraz wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały atrakcyjne upominki ufundowane przez organizatorów imprezy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wszystkich wozów służb mundurowych.

 

Autor: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji
Publikacja: Piotr Górny