Kolejni absolwenci klas policyjnych - Aktualności - KMP w Toruniu

Aktualności

Kolejni absolwenci klas policyjnych

Data publikacji 09.05.2016

29 kwietnia br. miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów dwóch „klas policyjnych” w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Królowej Jadwigi -II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Uczniowie kończący edukację, poza świadectwem ukończenia szkoły z rąk Komendanta odebrali okolicznościowe podziękowania oraz okolicznościowe nagrody .

Uczniowie tych dwóch „klas policyjnych” (51 osób) stanowili  drugi rocznik w historii szkoły tego typu grup, która na bazie porozumienia pomiędzy Komendantem Miejskim Policji w Toruniu i Dyrekcją Szkoły, w ramach programu nauczania miała możliwość zaznajomienia się ze specyfiką pracy policjanta. W uroczystości wzięli udzał Komendant Miejski Policji w Toruniu – mł.insp. Maciej Lewandowski. Uczniowie z rąk Komendanta odebrali okolicznościowe podziękowania a z rąk z Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji podinsp. Stanisław Mikołajczaka, oraz asystenta ds. Profilaktyki  społecznej mł. asp. Małgorzaty Światkowska- Olewińska  okolicznościowe nagrody.  To oni często uczestniczyli w zajęciach, w których tematyka obejmowała podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem Policji w społeczeństwie oraz jej ustawowych zadań. Obecnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Królowej Jadwigi , II LO w Toruniu  istnieją po dwie klasy policyjne w pozostałych rocznikach. Trwa jeszcze nabór na rok szkolny 2016 /2017.

Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze a rodzicom i gronu pedagogicznemu szkoły z góry dziękujemy za przyszłe pokolenia młodych policjantów.
 

Autor: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji
Publikacja: Piotr Górny