Konkurs pod hasłem " Bądź bezpieczny na drodze". - Aktualności - KMP w Toruniu

Aktualności

Konkurs pod hasłem " Bądź bezpieczny na drodze".

Data publikacji 09.05.2016

Jak pokazują liczne przykłady, pedagodzy nie szczędzą jednak sił na podejmowanie i przygotowywanie inicjatyw, aby dbać o życie i zdrowie najmłodszych co procentuje przez całe życie bezpiecznymi zachowaniami i prewencyjnym myśleniem ,obecnych i przyszłych użytkowników dróg. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego uczestniczyli w konkursie pod hasłem " Bądź bezpieczny na drodze". Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ul. Żwirki i Wigury w Toruniu.

W połowie minionego tygodnia tj.  dniu 27.04.2016r  funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego uczestniczyli w konkursie pod hasłem " Bądź bezpieczny na drodze". Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ul. Żwirki i Wigury w Toruniu.

Przeprowadzono go  w klasach   podstawowych oraz gimnazjalnych. Każda klasa  jako reprezentację wystawiała po trzy dwuosobowe drużyny.  Były też zadania dla całych klas  podczas, których dzieci i młodzież odpowiadała na zadawane zagadki, wspólnie rozwiązywały krzyżówkę o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie konkursu wszystkie dzieci  przeszły przez  przygotowane  miasteczko ruchu drogowego, gdzie  ich zadaniem było omówienie zasad i przepisów w ruchu drogowym oraz stosowanie się do znaków drogowych. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego i Prewencji zgodnie podkreślają, że każde tego typu przedsięwzięcie wymaga wiele wysiłku ze strony organizatora. Jak pokazują takie przykłady pedagodzy nie szczędzą jednak sił na podejmowanie i przygotowywanie inicjatyw, aby dbać o życie i zdrowie najmłodszych co procentuje przez całe życie bezpiecznymi zachowaniami i prewencyjnym myśleniem obecnych i przyszłych użytkowników dróg.

Autor: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji
Publikacja: Piotr Górny