Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - Aktualności - KMP w Toruniu

Aktualności

Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji 17.05.2016

Funkcjonariusze toruńskiej komendy spotkali się z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. Podczas szkolenia policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i opowiadali o zagrożeniach.

W związku ze zbliżającymi się Światowymi  Dniami Młodzieży w dniu 14 maja 2016 r. w Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z diecezji toruńskiej.

W szkoleniu udział wzięło ponad 100 wolontariuszy. Podczas spotkania funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i przybyłym pielgrzymom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.

Mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska omówiła m. in. zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, zasady postępowania w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy podstawowe informacje odpowiedniego postępowania przez wolontariuszy.

Szkolenie było doskonałą okazją do odświeżenia i usystematyzowania informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Autor: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska
Publikacja: Piotr Górny