Wizyta z Norwegii. - Rok 2010 - KMP w Toruniu

Wizyta z Norwegii.

Data publikacji 18.09.2015

Komendant Miejski Policji w Toruniu podinsp. Wojciech Machelski gościł delegację norweską, w której skład wchodziły dwie Panie: Elizabeth Victoria Ayre – Dyrektor EUROCHIPS – European Network for Children of Imprisoned Parents (Europejska sieć na rzecz Dzieci Uwięzionych Rodziców) i Bjǿrg Kjersti Holden – Doradca w FFP – stowarzyszenie na Rzecz Rodzin i Przyjaciół Więźniów.

Wizyta z NorwegiiDnia 17 marca 2010r. Komendant Miejski Policji w Toruniu podinsp. Wojciech Machelski gościł delegację norweską, w której skład wchodziły dwie Panie: Elizabeth Victoria Ayre – Dyrektor EUROCHIPS – European Network for Children of Imprisoned Parents (Europejska sieć na rzecz Dzieci Uwięzionych Rodziców) i Bjǿrg Kjersti Holden – Doradca w FFP – stowarzyszenie na Rzecz Rodzin i Przyjaciół Więźniów. Paniom towarzyszył Pan Tomasz Kowalski z ramienia Fundacji Profilaktyki i Resocjalizacji „Druga Szansa”.

Celem wizyty było zapoznanie się z pracą Policji w Polsce, a w szczególności z procedurami jakie są stosowane w przypadku aresztowania osób będących rodzicami, omówiono jakie wymierzane są środki wychowawcze dla nieletnich i jaką ponoszą odpowiedzialność prawną w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Goście byli bardzo mile zaskoczeni warunkami, jakie są stworzone w pomieszczeniu przyjaznym przesłuchaniom „Niebieski pokój” mieszczącym się w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście.mł. asp. Beata Oracz
Wydział Prewencji
KMP w Toruniu