8 Ogólnopolsa Konferencja "Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw" - Rok 2011 - KMP w Toruniu

8 Ogólnopolsa Konferencja "Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw"

Data publikacji 18.09.2015

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wzięli udział w 8 Ogólnopolskiej Konferencji Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomoc dzieciomW dniach 24 – 25.10.2011 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zajmujący się problematyką nieletnich oraz zagadnieniami związanymi z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie wzięli udział w 8 Ogólnopolskiej Konferencji Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundację Dzieci Niczyje, z którą mamy przyjemność współpracować od trzech lat.

Funkcjonariusze mięli okazję uczestniczyć w wielu sesjach plenarnych, wykładach, panelach dyskusyjnych, sesjach referatowych i warsztatach poświęconych pomocy dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochronie praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych.

Konferencja była świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy, oraz pozyskania kontaktów z profesjonalistami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie na różnych płaszczyznach.

Zachęcam wszystkich zajmujących się problematyką nieletnich, pracujących z dziećmi, prowadzących zajęcia profilaktyczne, oraz dzielnicowych do korzystania z bazy Fundacji Dzieci Niczyje, ofert edukacyjnych oraz śledzenia ich działalności, która jest niezwykle pomocna zarówno grupie docelowej, której poświęcona jest jej działalność – dzieciom, jak również wszystkim profesjonalistom zaangażowanym w pracę na rzecz dzieci.

sierż. Justyna Oleszczak
Wydział Prewencji
KMP w Toruniu