Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA. - Spotkania, festyny, konkursy - KMP w Toruniu

Spotkania, festyny, konkursy

Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA.

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu czynnie uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba”.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu czynnie uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba”. Akcja ta adresowana jest do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy zaczynają samodzielnie poruszać się po drodze, samodzielnie jeździć na rowerze. Popularny i lubiany przez dzieci bohater SpongeBob Kanciastoporty wraz z Filipem pokazują dzieciom jak należy zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem.

W ramach tych działań Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przekazał w trakcie 47 spotkań materiały edukacyjne (plakaty, płyty i odblaski) dla dzieci z 28 placówek oświatowych położonych na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego.